Заходи протидії насильству

ЖИТТЯ БЕЗ КОНФЛІКТІВ

24 квітня 2025 року для викладачів Нікопольського фахового педагогічного коледжу психологом БФ «Глоба22» Тетяною ЧЕХЛОВОЮ було проведено онлайн-тренінг «Життя без конфліктів».
Коректне розв’язання конфліктних ситуацій – необхідний елемент діяльності викладача. Як би не розвивався конфлікт, завдання педагога перетворити протидію на взаємодію. Кожен педагогічний працівник має знати правила поведінки у конфліктній ситуації та використовувати їх у професійній діяльності.
Учасники тренінгу активно вступали в обговорення питань, аргументовано висловлювали свої думки та наводили приклади з власного досвіду щодо конфліктних ситуацій. Під час заходу панувала атмосфера відвертості та емоційного піднесення.
Отже, дотримуймося народної мудрості: розумний знає, як вийти з конфлікту, а мудрий знає, як у нього не потрапити!
Щиро дякуємо БФ «Глоба22» за плідну співпрацю!





26 листопада 2024 року в Нікопольському педагогічному коледжі в межах Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства», яка кожного року з 25 листопада до 10 грудня проводиться в Україні, в дистанційному форматі відбулося тренінгове заняття. На захід були запрошені педагоги та студенти коледжу.
Модераторами зустрічі виступили заступник директора з науково-методичної роботи, кандидат психологічних наук, Людмила СЕМЕНЧА та практичний психолог Ельдар СРІБНИЙ.
На тренінговому занятті було теоретично проаналізовано поняття, причини, прояви та наслідки булінгу; практично відпрацьовано шляхи запобігання і реагування на ситуації насилля. В ході виконання інтерактивних вправ «Ціна образи», «Наслідки ігнорування проблеми», «Щоденник булінгу», «Лист кривднику», «Я зможу допомогти» склалося розуміння того, як слова і дії можуть залишати глибокі рани на душі і серці людини.
Одним із ключових елементів заходу стала вправа «Ціна образи», яка наочно продемонструвала, як образливі слова та дії можуть залишити тривалі сліди. Учасники відчули, наскільки важливо дбати про слова та вчинки, розуміючи, що «…слово – не горобець…».
Спільно був зроблений значний внесок щодо створення безпечного та дружнього середовища у коледжі.
Цей день показав: підтримка, повага та взаєморозуміння — це найкращі інструменти у боротьбі з булінгом!!!
Якщо у вас залишилися питання, пропозиції чи ідеї, як зробити наше освітнє середовище ще кращим, обов'язково пишіть у коментарях.