Охорона праці та БЖД

ТИЖДЕНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ

28 квітня світова
спільнота традиційно відзначає Всесвітній день охорони праці. У Нікопольському фаховому педагогічному коледжі підготовка до цього дня стала особливо
значущою, адже цьогорічна тема, визначена Міжнародною організацією праці – «Вплив штучного інтелекту та діджиталізації на безпеку та здоров'я учасників
освітнього процесу» – відображає тенденції сучасного світу.
З 21 до 28 квітня 2025 року у закладі було проведено ряд заходів: конкурс слоганів, пам’яток та буклетів із безпеки в мережі Інтернет; загальноколеджна
інформаційна година «Як штучний інтелект (ШІ) змінює світ?»; тренінг «Безпека в Інтернеті»; тематична виставка літератури. Значна
увага приділялася практичній частині, де відпрацьовувався план реагування на надзвичайні ситуації. Були проведені об’єктові тренування
з питань цивільного захисту та протипожежної безпеки.
День охорони праці у коледжі став платформою для дискусій, навчання та обміну досвідом. Учасники заходу отримали
корисні знання, навички та рекомендації, які сприятимуть підвищенню рівня безпеки праці, адаптуючись до викликів сучасного світу.


КІБЕРШАХРАЙСТВО

У час війни особливо важливими є навички кіберзахисту, коли дуже поширеними є фішингові атаки, злам облікових записів та інші види кібершахрайств.
Сьогодні студенти Нікопольського фахового педагогічного коледжу мали можливість долучитися до онлайн-тренінгу про безпеку в інтернеті, який провела представниця БФ "Глоба22" Ганна СКРИПНИК. Цей захід підкреслив важливість постійного вдосконалення навичок у сфері кібербезпеки, під час якого учасники здобули корисні знання й усвідомили необхідність систематичного оновлення своїх знань і вмінь для ефективного захисту особистих даних в умовах кіберзагроз. Було не просто цікаво, а справді захопливо та корисно! Обізнаний - значить захищений!



МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПРОСВІТИ З МІННОЇ БЕЗПЕКИ

У грудні 2005 року Генеральна асамблея ООН оголосила 4 квітня Міжнародним днем просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності, пов'язаній із розмінуванням. Цей день відзначають щорічно.
Сьогодні Україна є найбільш замінованою країною у світі. Через розв'язану російською федерацією війну у країні заміновані значні ділянки землі. На деокупованих територіях виявлено протитанкові та протипіхотні міни, міни-пастки, міни-розтяжки, касетні боєприпаси, снаряди, що не розірвалися. Тисячі боєприпасів залишаються після ворожих обстрілів. А ще замінованими можуть бути будь-які побутові речі, дитячі іграшки, будинки, поля, дитсадки та покинута техніка.
Окрім того, що міни безпосередньо несуть смертельну загрозу та небезпеку травмувань, вони на довгі роки можуть зробити недоступними родючі українські поля. А відтак міни загрожують Україні спустошенням, але не безнадією.
Разом ми подолаємо і цю небезпеку. І перший крок до боротьби з цією загрозою - це знання. Адже хто обізнаний - той захищений! Із цією метою класними керівниками навчальних груп серед студентів Нікопольського фахового педагогічного коледжу були проведені заняття з мінної безпеки. Актуально, цікаво, корисно!


ТРЕНІНГ ІЗ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ ВІД УКРАЇНСЬКОГО ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА

Перша допомога — це дії, спрямовані на збереження життя і здоров’я постраждалого до моменту надання йому професійної допомоги. Визначною рисою для першої допомоги часто є відсутність спеціального спорядження та інструментів. В умовах сьогодення вкрай важливо володіти навичками домедичної допомоги. З цією метою викладачі, студенти та співробітники Нікопольського фахового педагогічного коледжу взяли участь у тренінгу, який провели для них голова Нікопольської МРО Червоного Хреста України Людмила МАЛЬОВАННА й фахівець із розвитку організації та волонтерства Нікопольської МРО Червоного Хреста України Ольга СТЕПАНЕНКО.
У межах навчання присутні підвищили власні знання щодо серцево-легеневої реанімації. Закріпили досвід на практиці, використовуючи сучасні засоби та тренаженри.
Надання першої медичної допомоги – це базове вміння для кожного громадянина. Цей аспект актуальний як для цивільного населення, так і представників різних професій. Дякуємо інструкторам за надані знання, які допоможуть зорієнтуватись у складній ситуації та зберегти здоров’я чи навіть врятувати життя людини. Було цікаво, пізнавально та корисно!


БЕЗПЕКА – ПОНАД УСЕ!

На жаль, станом
на 2025 рік наша держава є найбільш замінованою у світі. У той час, коли все цивілізоване суспільство відмовляється від протипіхотних мін та забороняє їх використання,
російська федерація збільшує масштаби їхнього застосування в Україні та випробовує нові зразки такої зброї.
Сьогодні надто важливо своєчасно проінформувати дітей та
дорослих про міни, вибухонебезпечні снаряди, незнайомі предмети, в яких може чатувати небезпека, та як діяти у надзвичайній ситуації.
У зв’язку з цим, класними керівниками навчальних груп для студентів
коледжу були проведені інформаційні години «Обережно!Вибухонебезпечні предмети!», надано рекомендації щодо алгоритму дій у разі виявлення підозрілого предмета,
схожого на вибуховий пристрій.
Разом ми подолаємо труднощі. І перший крок до боротьби з загрозою — це знання. Хто
обізнаний, той захищений!