Практична підготовка

ПРАКТИКФЕСТ-2025

16 квітня 2025 року відбувся фестиваль педагогічної практики «ПРАКТИКФЕСТ-2025» серед педагогічних фахових коледжів Південного регіону України. Нікопольський фаховий педагогічний коледж під керівництвом завідувача навчально-виробничої практики Антоніни ТУРОВСЬКОЇ гідно представили студенти 4 курсу Марія БЄЛОБРОВА (спеціальність 012 Дошкільна освіта) та Єлизавета МАРЦИНЮК (спеціальність 013 Початкова освіта).
Марія та Єлизавета, як і студенти інших фахових коледжів, поділилися своїми враженнями від самостійної педагогічної діяльності, яка стала для них не лише випробуванням, а й захоплюючим досвідом професійного зростання; продемонстрували свою педагогічну майстерність, обговорили труднощі, з якими зіткнулися, та у цікавій формі презентували себе як майбутніх фахівців освіти.
Попереду – наступна сходинка у доросле професійне життя! Бажаємо подальших успіхів на освітянській ниві!


СТУДЕНТИ КОЛЕДЖУ НАДАЮТЬ СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНУ ДОПОМОГУ МАЛЕНЬКИМ НІКОПОЛЬЦЯМ

Три роки поспіль українські діти живуть у реаліях війни. Тисячі з них ховаються у холодних підвалах або коридорах своїх будинків від повітряних тривог та обстрілів. Ще тисячі були вимушені покинути свої домівки, за якими тепер сумують. Вони розгублені, налякані, спантеличені.
Як же їм допомогти?
01 квітня 2025 року студенти Нікопольського фахового педагогічного коледжу відвідали навчально-тренінговий
центр Нікопольської міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста України, де для маленьких мешканців організовані заняття з різних напрямків
діяльності. Допитливі погляди дітей та їхні відверті посмішки не залишили осторонь майбутніх організаторів
соціально-педагогічної допомоги. Хтось разом із малечею малював, хтось ліпив із пластиліну, хтось просто обмінювався жартами, а хтось слухав дитячі історії.
Поряд із війною продовжується дитинство, буття разом із улюбленими
людьми, мрії та сподівання. І у наших силах допомогти малюкам скласти докупи те, що відбулося, та повірити в те, що їхнє
дитинство – щось значно більше, ніж війна.
Перша зустріч відбулася. Далі буде…


Як воно – бути вихователем? Про це і дізналися студенти-випускники спеціальності 012 Дошкільна освіта після проходження переддипломної
педагогічної практики, що тривала протягом січня-лютого в закладах дошкільної освіти рідної України. Комусь пощастило на «живе спілкування» із вихованцями в
дитячих садочках і безпечних освітніх просторах, а хтось учився працювати онлайн. Все залежало від місця перебування закладу освіти – на безпечній
території чи території ведення активних бойових дій.
Як же яскраво та піднесено ділилися майбутні вихователі своїми творчими здобутками та неоціненним досвідом під час звітної конференції, на
якій були присутні представники роботодавців закладів дошкільної освіти: Валентина ЛИЧАНА,
вихователь Михайло-Заводської гімназії-філії Апостолівського ліцею №1 АМР
Дніпропетровської області; Марія ШОМЧЕНКО, вихователь-методист КЗДО(ясла-садок) №18 «Горобинонька» НМР; Надія ВОРОНІЩЕВА та Олена КРАВЦОВА, терапевти мови і мовлення КП
"Нікопольський медичний спеціалізований центр медико-соціальної реабілітації дітей" ДОР; Анжела
КОБЗЕВА, вихователь КЗДО № 2 (ясла-садок) «Капітошка» НМР; Марія ВОСЯНИЧ, вихователь КЗДО №36 «Сонечко» НМР.
Студенти
поділилися своїми враженнями від самостійної педагогічної діяльності,
яка стала для них не лише випробуванням, а й сходинкою до професійного зростання: вони відчули справжню відповідальність
за навчальний процес та виховання дітей; здобули цінний досвід, який допоміг упевнитися в правильності вибору професії;
випробували себе в ролі педагога, самостійно розробляючи заняття та власні сайти; навчилися знаходити індивідуальний підхід до кожної
дитини; побачили підтримку в очах дітей і наставників, що додало мотивації рухатися вперед.
Вітаємо
студентів із успішним захистом практики та бажаємо здобутків на шляху до самовдосконалення та професійного зростання!
Дякуємо
директорам ЗДО за створені можливості проходження практики здобувачами освіти, співпрацю та розуміння; а вихователям – за наданий практичний досвід.


«Від студента до справжнього вчителя» стало девізом для студентів випускних груп спеціальності 013 Початкова освіта під час проходження безперервної (переддипломної) педагогічної практики. Протягом січня-лютого під керівництвом досвідчених наставників студенти проходили практику за місцем навчання, проживання та/або майбутнього працевлаштування. Комусь пощастило на "живе спілкування" з учнями, а хтось спробував застосувати інноваційні технології дистанційно. Все залежало від місця перебування бази практики - на безпечній території чи території ведення активних бойових дій.Які тільки міста і села не зустрічали майбутніх учителів початкових класів?! Дніпро, Кривий Ріг, Черкаси, Київ, Тернопіль, Хмельницький, Покров, Марганець тощо.
Під час звітної конференції випускники поділилися досвідом успішного проходження практики зі студентами ІІІ курсу, звернули увагу на труднощі, з якими стикнулися, та надали практичні поради.
Всі відпрацювали добре!!! Попереду - наступна сходинка у доросле професійне життя! Бажаємо творчих успіхів на освітянській ниві!


В умовах війни проходження педагогічної практики стало викликом для всіх учасників освітнього процесу. Незважаючи на всі випробування, ми готові тримати освітній фронт!
Переддипломна педагогічна практика — це унікальна можливість застосувати теоретичні знання на практиці, спробувати себе в ролі педагога та отримати безцінний досвід.
Днями для здобувачів освіти випускних груп спеціальності 012 Дошкільна освіта та 013 Початкова освіта було проведено настановчу конференцію «ПЕРЕДДИПЛОМНА ПЕДАГОГІЧНА ПРАКТИКА ЯК ЧИННИК ПРОФЕСІЙНОГО СТАНОВЛЕННЯ МАЙБУТНЬОГО ПЕДАГОГА».
Завідувач навчально-виробничої практики Антоніна ТУРОВСЬКА ознайомила присутніх із наказом, термінами, метою, завданнями та особливостями проходження переддипломної педагогічної практики.
Методисти надали детальні консультації з питань звітності, розповіли про організаційні моменти та інші особливості проходження практики в реаліях воєнного лихоліття.
Здобувачі освіти, які перемістилися на безпечну територію, матимуть можливість проходити практику офлайн; ті, які залишилися на території активних бойових дій, організовуватимуть свою роботу з використанням дистанційних та цифрових технологій в умовах воєнного стану.
Практикантам було проведено ряд інструктажів з метою збереження їхнього життя та здоров’я, подано алгоритм дій у разі оголошення сигналів «Повітряна тривога!», «Артилерійський обстріл!», «Дронова атака!».
Бажаємо нашим випускникам успішного старту, натхнення та нових відкриттів на шляху до професійного становлення. Разом до успіху! Разом до ПЕРЕМОГИ!


У коледжі стало доброю традицією підбивати підсумки проходження педагогічної практики. Так і цього разу 11 грудня 2024 року студенти ІІ курсу бакалаврату, спеціальності 013 Початкова освіта разом із наставниками звітували про свої досягнення та напрацювання. Виступали як студенти, що проходили практику вперше, так і студенти, для яких така діяльність уже є частиною життя.
Звітна конференція почалася вступним словом в.о.директора, кандидата педагогічних наук, керівника практики Любові КРАМАРЕНКО, яка оголосила регламент та правила проведення звітної студентської конференції. Кожен мав близько 7 хвилин, аби представити свій звіт і розповісти про результати, досягнення чи труднощі, які виникали упродовж роботи, а також відповісти на запитання.
Отож першою до слова запросили Дар’ю ГАЛКУ, яка проходила педагогічну практику у своєї мами – колишньої випускниці Нікопольського педагогічного училища. Тандем «донька і мама», «початківець і профі» дав свої результати… Потім естафету прийняла Ірина СОРОЧИНСЬКА, яка переймала неоціненний досвід роботи від своєї першої вчительки. Ельвіра КОВАЛЬ поділилася своїми ідеями та порадами, які зараз на піку популярності у роботі з дітьми і які уже спробувала реалізувати під час практики. Іола ТИМКОВА та Карина НАУМЧИК – колишні студентки спеціальності 012 Дошкільна освіта, а наразі майбутні вчителі початкових класів, із захопленням розповідали про перше враження роботи з молодшими школярами.
Можна тільки радіти такій відданості студентів своєму вибору обраній професії.
Упродовж конференції студенти ділилися досвідом, новими знаннями та методиками, давали своєрідні поради та настанови наступним поколінням. Усі учасники з упевненістю заявляли, що практична діяльність для студента є тією невід’ємною частиною освітнього процесу, без якої неможливо стати висококваліфікованим фахівцем.
Майбутні вчителі початкових класів мають володіти педагогічним тактом, інтуїцією, психологічною культурою. Варто зазначити, що студенти нашого коледжу є дійсно талановитими та відданими обраній спеціальності і, будучи такими, вони обов’язково знайдуть себе у майбутньому. Побажаємо їм у цьому удачі!


Незважаючи на намагання ворога позбавити молоде покоління українців можливості здобувати освіту, безкінечні обстріли, вимушене перебування за межами нашої держави, студенти нашого коледжу успішно завершили важливий етап професійної підготовки - практику з виховної роботи.

Це коротка, але надзвичайно важлива складова професійного становлення майбутнього вчителя початкових класів.